Sunday, November 3, 2019

Radek Wośko Atlantic Quartet w Piwnicy Kany


Zapraszamy do wsparcia projektu perkusisty Radka Wośko i jego Atlantic Quartet na platformie finansowania społecznościowego Wspieram.to. Celem kampanii jest zebranie pieniędzy na zorganizowanie koncertu w Piwnicy Kany w Szczecinie. Jeśli uda się zebrać więcej, pieniądze przeznaczone zostaną na zrobienie klipu do jednego z utworów formacji.

Radek Wośko Atlantic Quartet to projekt flagowy, założony przez polskiego perkusistę jazzowego i kompozytora z Kopenhagi Radka Wośko, który ma za sobą już prawie 10 albumów z własną muzyką, i który wystąpił w uznanym przez krytyków międzynarodowym projekcie z udziałem legendy polskiego jazzu, trębacza Tomasza Stańki. Zespół łączy muzyków z Danii, Polski i Norwegii, prezentując nowoczesny jazz na najwyższym poziomie. Muzyka czerpie zarówno z głębokich słowiańskich korzeni, kultury nordyckiej, jak i współczesnej muzyki klasycznej.

Członkowie grupy są solidnie zakorzenieni w nowoczesnym jazzie, ale tworzą równolegle w innych dziedzinach sztuki; Stian Swensson jako kompozytor muzyki kameralnej, a Søren Gemmer z akustyczno-elektroniczną improwizacją i czytaniem poezji z duńskim aktorem Thure Lindhardtem. Nowa płyta jest kontynuacją myśli kompozytora i lidera, który łączy inspiracje zarówno przestrzenią, intensywną, bezpośrednią ekspresją, jak i współczesną muzyką kameralną, starając się, by każdy utwór niósł ze sobą silny element melodyczny i głębię emocjonalną.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...