Saturday, October 10, 2020

Stanisław Słowiński - Solo Violin Avantgarde - premiera nowej płyty

Stanisław Słowiński - skrzypce

"Solo Violin Avantgarde" to już piąty autorski album skrzypka Stanisława Słowińskiego i jeden z kilkudziesięciu w jego dyskografii. Jest on kontynuacją wydawnictwa "Solo EP", które wydane w 2017 spotkało się z uznaniem publiczności oraz krytyków muzycznych; towarzyszyła mu również promocyjna trasa koncertowa. 

Siedem autorskich kompozycji, które składają się na całość płyty, to utwory łączące dwa muzyczne światy będące dla Stanisława Słowińskiego najważniejszymi filarami muzycznej drogi: świat muzyki klasycznej oraz jazzu, muzyki improwizowanej. Album inspirowany jest pionierskim wydawnictwem najwybitniejszego polskiego skrzypka jazzowego, Zbigniewa Seiferta - "Solo Violin". 

Jednocześnie "Solo Violin Avantgarde" to podsumowanie dotychczasowych eksploracji Słowińskiego w kontekście solowych form skrzypcowych. Nawiązania do największych dzieł minionych epok na gruncie struktur form utworów, poszukiwania swobody i ekspresji, którą daje improwizacja i spontaniczna kreacja fraz i brzmienia; język harmoniczny i fakturalny epok romantyzmu, baroku będący punktem wyjścia do improwizacji i kreacji. To filary, na których zbudowany został program wydawnictwa. To także podsumowanie dotychczasowej drogi Słowińskiego na płaszczyźnie najbardziej wymagającej, intymnej i bezpośredniej w przekazie formy, jaką są kompozycje i improwizacje solowe. Album ukaże się nakładem oficyny wydawniczej InfraArt Record Label.


Stanisław Słowiński - skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Od 15 roku życia nieustannie na scenie. Gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile, Capo Verde, Mongolia. Jego albumy nagrane dla prestiżowego labelu - Hevhetia spotkały się z uznaniem publiczności i krytyków muzycznych, a ich trasy promocyjne objęły przeszło 100 koncertów na terenie Europy, Ameryki Południowej, Azji. Regularnie współpracuje z projektem Jazzpopolsku i jest jednym z najczęściej koncertujących w Azji przedstawicieli polskiej sceny - zapraszany na trasy koncertowe corocznie nieprzerwanie od 2016 roku.

Laureat Grand Prix 39. Jazz Juniors 2015. Laureat Nagrody Publiczności na I Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum. Wspiął się na szczyt listy Oriental Billboard Chart Shanghai dzięki zaproszeniu do gościnnego udziału w nagraniu singla wokalistki Shine Yang i producenta muzycznego Guo Liang.

Najnowszy album - "Visions Violin Concerto" nagrany został z udziałem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO pod batutą wybitnego dyrygenta - Marka Mosia. Płyta ukazała się nakładem oficyny wydawniczej założonej przez Słowińskiego - InfraArt Record Label w podwójnym formacie - CD oraz DVD Live. Poza działalnością koncertową niezwykle aktywny również jako kompozytor, aranżer, producent muzyczny; dyskografia z jego udziałem to już kilkadziesiąt albumów. Jest też twórcą muzyki filmowej i teatralnej.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...