Saturday, July 12, 2014

Festiwal Sanatorium Dźwięku 2014


Fundacja Sztuki Współczesnej „In Situ” zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Sanatorium Dźwięku, prezentującego najciekawsze i najważniejsze propozycje polskiej i europejskiej sceny muzyki niezależnej oraz cykl wydarzeń interdyscyplinarnych, których wspólnym mianownikiem jest dźwięk.

Otwarcie festiwalu nastąpi 8 sierpnia 2014 o godz. 18:30 i rozpocznie 3 dni niezwykłych wydarzeń muzycznych i interdyscyplinarnych. Na dwóch scenach – Kinoteatr „Zdrowie” oraz outdoorowej Skarpie, zobaczymy takich artystów jak: Ola Bilińska (zespół Babadag), Piotr Damasiewicz i Gerard Lebik (projekt VeNN Circles), Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego jako SzaZa w projekcie z tancerzami łódzkiej Pracowni Fizycznej, Piotra Bukowskiego, Pawła Górskiego i Kubę w projekcie Xenony, Pictorial Candi (Marcin Masecki, Candelaria Saenz Valiente, Tom Pop, Małgorzata Pękałła, ), duet Daniel Pigoński/Sebastian Pawlak jako Nic Dla Mnie, zespół Slalom czyli Hubert Zemler, Bartek Tyciński i Bartek Weber, Mikołaja Trzaskę wraz z Maciem Morettim i Raphaelem Rogińskim jako Shofar, Michał Górczyński ze swoim performatywnym wykładem „Partytury Codzienności” wrocławski duet Artur Majewski/Kuba Suchar czyli Mikrokolektyw, spektakl założyciela gdańskiego Tetru Dada von Bzdulow Leszka Bzdyla oraz członka zespołu Teatru Cinema z Jeleniej Góry – Jana Kochanowskiego, pt. „Baśni z mchu i liszajca” wg. opowiadania Italo Calvino i innych.

Część wydarzeń zostanie przygotowana i dostosowana przez artystów specjalnie na potrzeby tego festiwalu i wyjątkowego miejsca, jakim jest Sokołowsko. Projekty takie jak SzaZa+ Pracownia Fizyczna, veNN Circles czy „Baśnie z mchu i liszajca”, prowadzić będą dialog z ideą festiwalu, przestrzenią do działań twórczych, zagadnieniem interdyscyplinarności i dźwięku oraz z innymi twórcami. Oprócz wydarzeń artystycznych w ramach festiwalu odbędzie się prezentacja polskich niezależnych wytwórni fonograficznych, zarówno poprzez sprzedaż płyt jak i w formie paneli dyskusyjnych i wykładów, na których pojawią się przedstawiciele min. Kilogram Records, Lado ABC czy Bocian Records.

Festiwal Sanatorium Dźwięku to wyjątkowe święto muzyki, gdzie w niezwykłej atmosferze, w jednym miejscu spotykają się muzycy, aktorzy, tancerze, filmowcy, dziennikarze, przedstawiciele niezależnych wytwórni fonograficznych oraz publiczność – wszyscy zgromadzeni wokół dźwięku, będącego wspólnym mianownikiem działań twórczych.

Organizatorzy: Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ oraz Laboratorium Kultury Sokolovsko.org.

Partnerzy festiwalu & Patronat medialny: PopUp Magasine, Radio Jazz FM, Polish-Jazz BlogPortale i serwisy internetowe: WP.pl, O.pl, Independent.pl.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...