Saturday, May 9, 2015

Art Of Improvisation 2015


Art Of Improvisation Creative Festival to kameralny projekt poświęcony sztuce improwizowanej (głównie muzyce), podkreślający jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Projekt poszerzony także o działania performerskie, taneczne i teatralne, oparte o improwizację. Festiwal prezentuje zarówno uznanych artystów (z Polski i z zagranicy), jak i promuje młodych, rozwijających się twórców, stwarzając im przestrzeń do spotkań. Najważniejszy punkt programu tworzą koncerty i performance mistrzów gatunku, przegląd i konkurs młodych improwizatorów KREACJE, jam session, projekcje filmowe oraz wydarzenia towarzyszące w postaci warsztatów improwizacyjnych prowadzonych przez doświadczonych i uznanych artystów. 

Nadchodząca edycja AOI będzie wydarzeniem wyjątkowym w skali dotychczasowych działań. Ideą AOI 2015 będzie jeszcze większe otwarcie się na różnorodność nurtów w muzyce improwizowanej, odchodząc od dominacji free jazzu i free improv. Nie odcinając się od w/w stylistyk, program festiwalu zostanie wzbogacony o elementy muzyki folkowej, eksperymentalnej, post rockowej i awangardowej w światowej klasy wydaniu. Program dopełni również improwizowany performance muzyczno-taneczny.

Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu będą m. in.: uznany brytyjski saksofonista John Butcher w trio z australijskim perkusistą Tonym Buckiem znanym m. in. z zespołu The Necks, oraz berlińską pianistką Magdą Mayas; Mikołaj Trzaska IRCHA CLARINET QUARTET z Wacławem Zimplem, Pawłem Szamburskim i Michałem Górczyńskim; austriackie eksperymentalne trio Trapist w składzie: Martin Brandlmayer i Martin Siewert (muzycy Radian) oraz Christian Weber, międzynarodowy muzyczno-taneczny kwartet Help Me To Crash, międzynarodowe trio wybitnego amerykańskiego perkusisty Michaela Zeranga z saksofonistą Tobiasem Deliusem i kontrabasistą Ksawerym Wójcińskim. Czeka nas także koncert zeszłorocznych laureatów Kreacji/Zderzeń – Sławka Pezdy i Thomasa Kolarczyka w trio z perkusistą Kubą Janickim.

PROGRAM FESTIWALU

19 czerwca, piątek

KREACJE/PRZEGLĄD / wstęp wolny
HELP ME TO CRASH / performance / koncert 
MICHAEL ZERANG/TOBIAS DELIUS/KSAWERY WÓJCIŃSKI / koncert
JAM SESSION /wstęp wolny

20 czerwca, sobota

HELP ME TO CRASH: MAŁGORZATA HADUCH/ARVIND GANGA/MARIA MAVRIDOU/ ONNO GOVAERT - warsztaty improwizacyjne dla tancerzy i muzyków
KREACJE/ZDERZENIA / wstęp wolny
SŁAWEK PEZDA/THOMAS KOLARCZYK/KUBA JANICKI / koncert
TRAPIST / koncert
JAM SESSION / wstęp wolny

21 czerwca, niedziela

MICHAEL ZERANG MASTERCLASS / warsztaty improwizacyjne
PROJEKCJA FILMU
MIKOŁAJ TRZASKA IRCHA CLARINET QUARTET / koncert
JOHN BUTCHER/TONY BUCK/MAGDA MAYAS / koncert

Karnety: 50 zł (przedsprzedaż)

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...