Wednesday, September 2, 2015

2 noce z Fire! w Pardon, To Tu !!!


• 2 Nights with Fire! [SE]
• Niedziela & Poniedziałek, 13./14.09.2015, g. 20:30
• Bilety: 40 PLN (jednodniowe)

Tej szwedzkiej supergrupy nie trzeba długo przedstawiać. Bardzo się cieszymy, że po raz pierwszy na jedynych koncertach w Polsce i jedynej dwudniowej rezydencji podczas ich jesiennej europejskiej trasy koncertowej – wystąpi w Pardon, To Tu zespół FIRE!, czyli saksofonista Mats Gustafsson (znany m.in. z The Thing oraz współpracy z Peterem Brötzmannem, Sonic Youth czy Merzbow), basista Johan Berthling (Tape) i perkusista Andreas Werliin (Wildbirds & Peacedrums). Zapraszamy bardzo serdecznie!

• Mats Gustafsson – saksofony, organy, elektronika
• Johan Berthling – bas
• Andreas Werliin – perkusja

Fire! śmiało poczyna sobie na obrzeżach współczesnej alternatywy i jazzu. Muzyka zespołu odwołuje się bardzo silnie do noise’u i transu, ale równie mocno czerpie ze skandynawskiego folkloru, jak i free jazzowej tradycji oraz muzyki elektronicznej i doświadczeń muzyki repetytoryjnej kompozytorów amerykańskich (Reich, Glass), łącząc to wszystko w jedną wspólną i nierozerwalną całość, tworząc zupełnie nową jakość na muzycznej scenie.

Mats Gustafsson - ur. 1964, to jeden z najbardziej cenionych europejskich przedstawicieli muzyki improwizowanej. Szwedzki saksofonista od 1990 r. mieszka w Chicago, gdzie pracuje u boku takich artystów jak m.in. Peter Broetzmann, Ken Vandermark, Barry Guy, Steve Lacy czy Hamid Drake. Jest współzałożycielem takich formacji jak m.in. The Thing, The AALY Trio, Peter Broetzmann Tentet, Atomic czy Gush.

Johan Berthling - kontrabasista, kompozytor i improwizator szwedzki. Współtwórca zespołów – Animes, LSB, Sten Sandell Trio, Frode Gjesrtad Trio, Fire! i wielu innych. Koncertował i nagrywał z najwybitniejszymi przedstawicielami muzyki awangardowej, m.in. Davidem Stackenäsem, Raymondem Stridem, Fredrikem Ljungkvistem, Paalem Nilssen-Lovem, Frode Gjerstadem, Matsem Gustafssonem, Peterem Brotzmannem, Kenem Vandermarkiem, Evanem Parkerem i wielu innymi. Prowadzi własny zespół muzyki elektroakustycznej – Berthling and Christer Bothén Acoustic Ensemble.

Andreas Werliin - szwedzki perkusista i perkusjonalista młodego pokolenia [rocznik 1982], związany ze eksperymentalną sceną rockową oraz muzyką współczesną. Współtwórca – wraz z Mariam Wallentin – duetu Wildbirds & Peacedrums, którego pierwsza płyta uznana była za prawdziwe objawienie na scenie muzyki eksperymentalnej, łącząc współczesną muzykę perkusyjną z rockiem, popem, mininal music oraz współczesną elektroniką i folkiem.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...