Wednesday, April 15, 2015

2 Solo Festival w OPT


Joshua Abrams, Frank Rosaly
koncerty – sobota, 18 kwietnia, godz. 21.00 | warsztaty – niedziela, 19 kwietnia 2015, godz. 12:00

Mark Sanders 
koncert – sobota, 25 kwietnia, godz. 20.00 | warsztaty – niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 12:00

Ośrodek Postaw Twórczych
ul. Działkowa 15, Wrocław

W ramach drugiej edycji Solo Festiwal, organizowanego przez Kubę Suchara w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu, odbędą się trzy kolejne występy z ośmiu zaplanowanych koncertów. Już 18 kwietnia zobaczymy dwóch wirtuozów ze sceny chicagowskiej - basistę Joshua Abramsa i perkusistę Franka Rosaly. Tydzień później zaś zagra brytyjski perkusista Mark Sanders.

Joshua Abrams to multiinstrumentalista, fenomenalny kompozytor i niezwykle uzdolniony aranżer. Znanychicagowskiej scenie głównie jako wirtuoz kontrabasu, który od wielu lat nieustannie udziela się w niezliczonej ilości zespołów. Jego bardzo oryginalne podejście do gry i kompozycji stawia go w czołówce najbardziej nowoczesnych i kreatywnych twórców, którzy mimo eksperymentu, jaki uprawiają, nie zapominają o ogromnym dorobku i tradycjach muzycznych nie tylko amerykańskich, jak i europejskich czy afrykańskich. Twórca projektu Natural Information Society, który gościł już w Ośrodku Postaw Twórczych w 2013 roku. Wówczas to obok Abramsa i Lisy Alvorado stanęli na scenie Artur Majewski i Kuba Suchar (Mikrokolektyw). Tym razem 18 kwietnia jego solowy występ będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć tego samego dnia, co koncert Franka Rosaly. Ten amerykański perkusista od 2001 roku zasila szeregi muzyków chicagowskich, niestrudzenie uczestnicząc w kilkudziesięciu zespołach z kręgu muzyki improwizowanej, jazzu, sceny eksperymentalnej czy rockowej. Rosaly w Chicago jest znany jako fenomenalnie zdolny i płodny nie tylko perkusista, ale i kompozytor czy aranżer. Mimo że najczęściej możemy go usłyszeć w przestrzeni jazzu i muzyki eksperymentalnej, to jego portorykańskie korzenie dają o sobie znać w autorskim projekcie o nazwie ¡Todos de Pie! Podczas koncertu w OPT bez wątpienia będziemy mogli się o tym przekonać. Joshua Abrams i Frank Rosaly zadeklarowali, że połączą siły i po występach solowych zagrają w duecie. Zapowiada się niezwykle ciekawa muzyczna uczta.


W kolejną sobotę, tj. 25 kwietnia Solo Festiwal przedstawi kolejnego wirtuoza – jednego z najbardziej aktywnych i cenionych perkusistów brytyjskiej sceny jazzowej - Marka Sandersa. To muzyk, którego gigantyczny dorobek muzyczny świadczy o nieprawdopodobnej pracowitości, podpartej muzyczną świadomością oraz wirtuozerią. W efekcie daje to mieszankę iście wybuchową. Sanders stale współpracuje z największymi muzykami naszych czasów jak Evan Parker, Barry Guy, Tim Berne, Mark Dresser, Bill Laswell, Derek Bailey, Phil Wachsmann i wielu innych. Nieskończona wręcz lista muzyków, z którymi gra, świadczyć może, że podczas II edycji Solo Festiwalu w OPT jego solowy występ będzie prawdziwą perełką. Podczas swoich niezwykle kreatywnych występów solowych prezentuje szalenie bogaty język, z którego jest z resztą dobrze znany muzykom i publiczności całego świata.


Podobnie jak podczas poprzednich edycji Solo Festiwal w ramach koncertów odbywają się warsztaty muzyczne, prowadzone przez zaproszonych muzyków. Solo Festiwal w OPT, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Kuba Suchar, to cykl koncertów oraz warsztatów, w czasie których można spotkać się ze znakomitymi muzykami i artystami z obszaru muzyki improwizowanej. W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpili: Axel Dörner, Noël Akechoté, Peter Brötzmann, Jason Adasiewicz, Steve Noble, Rob Mazurek, Angelica Sanchez, Matthew Lux, John Herndon, Zlatko Kaučič, Noritaka Tanaka, Jason Ajemian, Anna Kaluza, Kazuhisa Uchihashi.

Joshua Abrams, Frank Rosaly
bilety: 10/20/30 zł | Zapisy na warsztaty: info@opt-art.net, wstęp wolny z biletem z koncertu

Mark Sanders 
bilety: 10/20/30 zł | Zapisy na warsztaty: info@opt-art.net, wstęp wolny z biletem z koncertu

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...