Monday, March 27, 2017

The Beat Freaks - wiosenna trasa promująca album "Leon" !!!


Kwartet The Beat Freaks promuje swoje najnowsze wydawnictwo płytowe "Leon" podczas wiosennej trasy koncertowej po Polsce. Na koncertach będzie można usłyszeć zespół w składzie: Michał Starkiewicz (gitara), Tomasz Licak (saksofon, klarnet), Paweł Grzesiuk (bas), Radek Wośko (perkusja). Album "Leon" ukazał się w 2016 roku nakładem duńskiego wydawnictwa Gateway Music.

The Beat Freaks to nowy projekt muzyczny sygnowany nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Skandynawskiego charakteru muzyce nadaje bowiem fakt, iż połowa zespołu swój muzyczny język rozwijała kształcąc się w prestiżowej akademii w Odense. Nie pozostało to bez wpływu na brzmienie zespołu oraz odważne podejście do formy. Muzycy uciekają od utartych schematów jazzowych form, proponując muzykę, która jest swoistą opowieścią. W ich propozycji znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża, nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu. 

Płyta "Leon" to próba muzycznego zilustrowania życia i twórczości Leona Kokakiewicza - fikcyjnej postaci stworzonej przez zespół - barda miejskiego z czasów gwałtownego rozwoju przemysłu. Wizjonerskie idee, inspiracja maszynami oraz nieskromne ilości porzeczkowego trunku dały nieoczekiwaną mieszankę rytmów, brzmień i melodii. Zespół The Beat Freaks stara się oddać te niepowtarzalne pomysły przy pomocy współczesnych instrumentów, które zresztą przewidział już 200 lat temu sam Kokakiewicz. Ale to nie wszystko - innowacja była bowiem nadrzędna ideą industrialnego barda, dlatego The Beat Freaks tworzy coraz to nowszą muzykę, która śmiało patrzy naprzód.

Trasa:

06.04 – Bohema Club, Rzeszów
07.04 – Wiosenne Spotkania Jazzowe, Strzyżów
08.04 
– Cofeina Cafe, Sucha Beskidzka
09.04 – MOK, Kuźnia Raciborska

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...