Wednesday, October 21, 2015

Vehemence Quartet - Anomalia - premiera płyty 24.10.2015

Vehemence Quartet

Wojciech Lichtański - alto saxophone
Mateusz Śliwa - tenor saxophone
Alan Wykpisz - double bass
Szymon Madej - drums

Anomalia24 października 2015 r nakładem wytwórni ForTune ukaże się debiutancka płyta formacji Vehemence Quartet pt. "Anomalia". Premiera płyty odbędzie się tego dnia podczas koncertu w ramach Śląskiego Festiwalu Jazzowego w Katowicach. Zespół jest laureatem 7th International Azoty Jazz Competition w Tarnowie oraz prestiżowego 51. Jazzu Nad Odrą.

Wyjątkowe i jednolite brzmienie frontmanów w połączeniu z nadzwyczaj energiczną pracą sekcji rytmicznej sprawia, że zespół Vehemence Quartet brzmi niezwykle unikatowo, tym samym wprowadzając słuchacza w rodzaj muzycznego transu i wspólnej podróży. Gwałtowność i nieprzewidywalność to mieszanka cechująca grupę, którą tworzą Wojciech Lichtański (saksofon altowy), Mateusz Śliwa (saksofon tenorowy), Alan Wykpisz (kontrabas) i Szymon Madej (perkusja).

Kwartet prezentuję autorski program podany przez już utytułowanych muzyków młodego pokolenia, którzy mają na koncie współpracę z takimi postaciami, jak: Randy Brecker, Eddie Henderson, Janusz Muniak czy Grzegorz Nagórski. Muzycy kwartetu są wyróżniającymi się instrumentalistami nagradzanymi w kraju, jak i za granicą. Warto nadmienić, że Mateusz Śliwa jest laureatem prestiżowego Jazz Hoeilaart w Belgii, Alan Wykpisz Bass Copenhagen 2012 w Danii, a Wojciech Lichtański oraz Szymon Madej są laureatami Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Formacja w najbliższym czasie zagra również serię koncertów promujących nowy album. Poniżej daty potwierdzonych występów.

24 października – Katowice, Śląski Festiwal Jazzowy, CKK Katowice
5 listopada – Kraków, Harris Piano Jazz Bar
9 listopada – Tarnów, Grupa Azoty Jazz Contest, Tarnowskie Centrum Kultury
15 listopada – Rzeszów, Rzeszów Jazz Festiwal
3 grudnia – Lwów, Jazz Bez Lviv
4 grudnia – Tarnopol, Jazz Bez Ternopil
5 grudnia – Równe, Jazz Bez Rivne
6 grudnia – Łuck, Jazz Bez Lutsk
8 grudnia – Charków, Jazz Bez Harkiv
10 grudnia – Lublin, Jazz Bez
20 grudnia – Jaworzno, Klub Relaks

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...