Thursday, February 4, 2016

Premiera nowej płyty ELMY !!!

ELMA

ELMA - voice
Verneri Pohjola - trumpet
Dominik Wania - piano
Maciej Garbowski - double bass

Ad Rem

HevhetiaCzy zespołowa swobodna improwizacja musi być emanacją przypadkowości i chaosu? Nie. Może być przestrzenna, melodyjna, subtelna, refleksyjna, z finezyjną szaradą kontrapunktów i miejscem dla koronkowych detali. Może być kobieca… Suita "Ad Rem" to opowieść o sennym marzeniu i zaproszenie do kontemplacji. Po znakomicie przyjętym w 2014 roku albumie „Hic Et Nunc” (iMp 2014), kolejna odsłona muzyki kwartetu ELMY. Album "Ad Rem" wydany zostanie w połowie lutego przez słowacką wytwórnię Hevhetia.

ELMA-wokalistka, improwizatorka, kompozytorka, muzykoterapeutka. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Marka Bałaty oraz Queen Margaret University w Edynburgu. Bezkompromisowo oryginalna, przełamująca konwencje, posługująca się szerokim spektrum barw i środków ekspresji. Jej debiut fonograficzny "Hic Et Nunc" (iMp 2014), nagrany w kwartecie z Vernerim Pohjolą, Dominikiem Wanią i Maciejem Garbowskim, wywołał sporo zamieszania, znalazł się na podiach recenzenckich rankingów Polish Jazzu, Jazzarium i JazzPressu, otrzymując wizytówkę jednego z najbardziej sensacyjnych wydarzeń w polskiej wokalistyce jazzowej ostatnich lat.

Verneri Pohjola - jedna z najjaśniejszych gwiazd współczesnego fińskiego jazzu. Doceniany na scenie międzynarodowej, nagrywał z ogromnym powodzeniem dla wytwórni ACT, obecnie dla Edition Records. Ceniony za unikalne brzmienie, finezyjne kompozycje i twórczą wszechstronność, dzięki której koncertuje i nagrywa z muzykami o różnych muzycznych korzeniach.

Dominik Wania - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wydziału jazzu New England Conservatory of Music w Bostonie (USA). Współpracuje ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, jak np. Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Bronisław Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, Marcus Miller, Joey Baron, Anders Jormin, Lee Konitz, David Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Nguyen Le, Gary Thomas, Marilyn Mazur. Jest adiunktem w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wykładowcą w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu nagród. Za swój pierwszy autorski album - Dominik Wania Trio "RAVEL"- otrzymał dwa Fryderyki.

Maciej Garbowski - absolwent Instytutu Jazzu oraz Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca uznanego w kraju i za granicą tria RGG. Pomysłodawca i realizator projektu iMp International Musical Project. Wykładowca klasy kontrabasu i gitary basowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat licznych nagród. Współpraca: RGG, Maciej Obara Trio, Orkiestra Kameralna Aukso, Tomasz Stańko, Terje Rypdal, Thomas Gustafsson, Jon Fält, Antoine Roney, Anders Jormin, Lena Willemark, Jan "Ptaszyn" Wróblewski i in.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...