Thursday, March 10, 2016

Gulf Of Berlin/Olaf Rupp - Ośrodek Postaw Twórczych zaprasza !!!


GULF OF BERLIN/OLAF RUPP – koncert w ramach In Between Festivals w OPT Wrocław.
Czwartek – 17 marca 2016
OPT, godz. 20:00, bilety: 10/15/20 PLN

Gitarzysta Olaf Rupp potrafi przekształcić swój instrument w prawdziwy generator dźwięków. Muzykę improwizowaną gra od dwunastego roku życia, a gitarę trzyma w pozycji pionowej. Do tej nietypowej pozycji zainspirował go strunowy instrument szarpany zwany pipą, albo chińską lutnią. Rupp ma za sobą dziesiątki koncertów na całym świecie. Występował między innymi z Lol’em Coxhill’em, Michael’em Wertmüllerem, Peterem Brötzmannem, Johnem Zornem, Joe Williamson’em, Paulem Lovensem, Tristanem Honsingerem, Butchem Morrisem czy Tonym Buckiem.GULF OF BERLIN

Gebhard Ullmann – saksofon tenorowy, klarnet basowy
Gerhard Gschlößl – suzafon, puzon
Johannes Fink – kontrabas, wiolonczela
Jan Leipnitz – perkusja

Czołowi przedstawiciele niemieckiej sceny muzyki improwizowanej mówią własnym, wyraźnym i rozpoznawalnym głosem. Ullmann, Gschlößl, Fink i Leipnitz – wprowadzają słuchacza w świat muzycznego dialogu, ukazując intuicyjny i niewerbalny sposób komunikacji. W free jazzowym wyrazie berlińskiego składu znajdziemy odniesienia do klasyki gatunku, jak i do zupełnie świeżych trendów.


In Between Festivals

Uwaga, to nie jest kolejny festiwal. To ciągłość zdarzeń pomiędzy festiwalami. Od teraz przez cały rok będziemy sprowadzać spektakle tańca współczesnego i muzyków jazzowych z Berlina do Wrocławia. Artyści spotkają się w połowie drogi, by zaangażować się w dyskurs i wymianę. W jakim miejscu jest dziś współczesny taniec? Jak brzmi współczesny jazz i muzyka improwizowana? Sztuka rodzi się z potrzeby i jest tworzona dla odbiorców. Ale w jaki sposób oni tworzą z nią jedność? Te pytania zadawać będziemy artystom, kuratorom i publiczności z Berlina i Wrocławia. Widzimy się raz w miesiącu pomiędzy weekendami.

In Between Festivals jest częścią współpracy "Wrocław-Berlin", którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...