Tuesday, March 29, 2016

Koncerty w Mediatece Tychy


Kwiecień 2016 r. wyznacza nowy rozdział w historii Orkiestry AUKSO. Tyski zespół pod wodzą znakomitego skrzypka i dyrygenta Marka Mosia po niemal 20 latach działalności – już jako instytucja kultury – uruchamia pierwszy sezon koncertowy w nowo powstałym budynku Mediateki.

Orkiestra AUKSO uważana jest za jeden z najważniejszych europejskich zespołów specjalizujących się repertuarze najnowszym i od lat jest niekwestionowaną wizytówką Polski w świecie. W kwietniu br. pod opieką kuratorską Filipa Berkowicza inauguruje działalność znacząco wykraczającą poza dotychczasowe ramy.


Sezon 1. nowej instytucji kultury AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy zakłada koncentrację na muzyce aktualnej różnych gatunków. W każdym miesiącu prezentowane będą koncerty w ramach 4 cykli koncertowych: AUKSO MODERN (muzyka współczesna eksplorująca dzieła klasyków i twórców młodszego pokolenia), NEXT WAVE (twórczość artystów, którzy zacierają granice pomiędzy gatunkami muzycznymi), POLISH SOUNDS (prezentacja najciekawszych polskich formacji tzw. ambitnej rozrywki) oraz AUKSO4KIDS (autorski cykl warsztatów dla dzieci poświęcony twórczości kompozytorów XX i XXI w.).

Działalność AUKSO jako instytucji będzie więc forum całorocznej szerokiej prezentacji muzyki współczesnej w kontekście innych zjawisk na rynku muzycznym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku rodzimego.

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
sezon koncertowy 1.1 | kwiecień-czerwiec 2016
MEDIATEKA | al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy
www.aukso.pl | bilety: www.ticketpro.pl

Bilety na koncerty w ramach cykli AUKSO MODERN, NEXT WAVE i POLISH SOUNDS w promocyjnej cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) dostępne w punktach sprzedaży Ticketpro na terenie całego kraju, w sklepie internetowym www.ticketpro.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w Mediatece. 

Bilety na warsztaty AUKSO4KIDS w promocyjnej cenie 10 zł (dziecko) dostępne wyłącznie w przedsprzedaży w punktach Ticketpro na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym www.ticketpro.pl. Liczba miejsc ograniczona. Rodzice: wstęp wolny.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...