Thursday, November 5, 2020

Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson - Sketches From The North - premiera nowej płyty

Michał Tomaszczyk - puzon
Petter Olofsson - kontrabas

"Sketches From The North" to najnowsza płyta polsko-szwedzkiego duetu Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson, zawierająca kompozycje Michała Tomaszczyka inspirowane naturą północnej Skandynawii, która stała się jego nowym domem. Album ukaże się 10 listopada 2020.

Michał Tomaszczyk to polski muzyk mieszkający w Szwecji - puzonista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i pedagog działający na europejskiej scenie jazzowej, muzyki latynoskiej, awangardy, hip-hopu, popu i world-music. Puzonista Norrbotten Big Band. Założyciel i lider kwartetu Biotone i Konglomerat Big Band, nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za album Biotone "Unspoken Words". Tomaszczyk studiował puzon jazzowy, kompozycję i aranżację na Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w nagraniach muzyki do filmów i programów telewizyjnych. Grał na wielu festiwalach w kraju i za granicą jako lider swoich zespołów oraz muzyk sesyjny. 

Otrzymał Złote Płyty za albumy Ten Typ Mes "Ała" i "Albo Inaczej", na których występuje jako puzonista, dyrygent, aranżer, producent muzyczny i kompozytor. Stypendysta programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Wielokrotnie nagradzany na konkursach w kraju i za granicą za grę na instrumencie, kompozycje i najlepszy zespół - Biotone.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...