Monday, November 7, 2016

Jakob Bro Trio i Tomasz Stańko Project na Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej !!!


Jakob Bro Trio
17.11.2016, godz. 18.00
Bielskie Centrum Kultury

Jakob Bro - gitary
Thomas Morgan - kontrabas
Joey Baron - perkusja

Jakob Bro - duński gitarzysta i kompozytor mieszkający w Kopenhadze. Jest obecnie najważniejszym reprezentantem duńskiej sceny jazzowej na świecie. W swoim dorobku ma imponującą ilość autorskich albumów, na których wystąpili również wyjątkowi soliści, jak Lee Konitz, Bill Frisell, Paul Motianem, Kenny Wheeler czy Paul Bley. Drogę do nagrywania dla wytwórni ECM otworzyła mu współpraca z Paulem Motianem & The Electric Bebop Band ("Garden Of Eden", ECM - 2006) oraz Tomaszem Stańko ("Dark Eyes", ECM, 2009).

Po triu z Jonem Christensenem i pierwszym albumie dla ECM jako lider pt "Gefion", Jakob Bro prowadzi obecnie trio z Joey'em Baronem i Thomasem Morganem. Właśnie w tym składzie miało miejsce nagranie nowej płyty, której premiera planowana jest na jesień 2016. Kompozycje i styl gry Jakoba Bro to połączenie melodycznej finezji i poetyckiej wrażliwości. Muzyka Bro jest z jednej strony konceptualna, przemyślana, a z drugiej - otwarta na improwizację, własny język towarzyszących muzyków, którzy niewątpliwie są wielkimi indywidualnościami.


Tomasz Stańko Project
17.11.2016, godz. 18.00
Bielskie Centrum Kultury

Tomasz Stańko - trąbka
David Virelles - fortepian
Reuben Rogers - kontrabas
Marcus Gilmore - perkusja

Nasz najbardziej rozpoznawalny muzyk jazzowy na świecie ze swoim flagowym zespołem Tomasz Stańko Quartet. Nowy skład kwartetu oraz premierowy materiał, który ukarze się na płycie ECM w 2017 roku - tak oto brzmi wysublimowany loftowy jazz wprost ze stolicy światowej muzyki.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...