Założeniem oraz misją festiwalu jest prezentacja aktualnego stanu młodej polskiej sceny jazzowej - tak zwanej "Nowej Fali". W pierwszej edycji oraz w kolejnych odsłonach głównym filarem koncertów będą młodzi muzycy aktywnie działający na scenie muzycznej. Obecnie środowisko młodego pokolenia muzyków szturmem zdobywa sceny, ustala nowe kierunki i podbija serca coraz większej grupy melomanów. Polski jazz przeżywa rozkwit i obfituje w ogromną ilość utalentowanych muzyków oraz w wiele wyjątkowych zespołów. Właśnie ich, młodą falę polskiego jazzu, będziemy mogli zobaczyć i posłuchać podczas pierwszej edycji Wesoła Jazz Festiwal między 11-13 grudnia.
Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną koncerty odbędą się w formie online. Niestety nie możemy zaprosić słuchaczy do Domu Kultury w Wesołej na występy na żywo. Ale już w połowie grudnia spotkamy się online. Na żywo mam nadzieję, że już w wakacje przyszłego roku, na drugiej edycji Festiwalu - mówi Jakub Paulski, muzyk, inicjator Festiwalu i mieszkaniec Wesołej.
Wesoła Jazz Festiwal to z założenia nie tylko koncerty, ale przede wszystkim również edukacja. Chcemy zorganizować serię warsztatów muzycznych, w obecnych warunkach niestety w wersji online, dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Poprowadzą je artyści oraz instruktorzy zaproszeni bezpośrednio w tym celu. Wziąć w nich udział będą mogli zarówno młodzi adepci muzyki, którzy jeszcze nie obcowali z muzyka jazzową, jak i ci, którzy już trochę się o niej dowiedzieli - dodaje Jakub Paulski.
Wesoła Jazz Festiwal to niepowtarzalna okazja do obcowania z żywiołem muzyki jazzowej: z jednej strony spontanicznej i energetycznej, zaś z drugiej pełnej kunsztu kompozytorskiego. Będzie to także moment, aby zapoznać słuchaczy z nowymi nurtami, które powstały w muzyce, a także doświadczyć ogromu różnorodności jazzu. Odbędą się trzy koncerty online: Jakub Paulski Trio Plus 2, Theos And Vincents i Tercet Kamili Drabek. Oprócz koncertów zaplanowane zostały warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób zainteresowanych rozwojem umiejętności muzycznych i historii jazzu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz