Tuesday, June 21, 2016

Koncert duetu Samuel Blaser/Tomasz Dąbrowski - Łódź 25.06.2016


25.06 - Ciągoty i Tęsknoty, Łódź
26.06 - KIT Galeria, Sopot
27.06 - Pardon To tu, Warszawa

To jeden z przyjemniejszych momentów ciągotowych koncertów, kiedy muzycy różnych konstelacji spotykają się na naszej "scenie" w nowych projektach. 25 czerwca 2016 Samuel Blaser - autor rewelacyjnego koncertu z Marc'iem Ducret i Peterem Bruun'em oraz Tomasz Dąbrowski - nasz ulubiony trębacz i dobry duch kilkunastu wydarzeń w Ciągotach zaprezentują wspólną wizję muzyki na dwie blachy: puzon i trąbkę.

Samuel Blaser, genialny puzonista w spotkaniu z jednym z najważniejszych trębaczy młodego pokolenia w Europie - Tomaszem Dąbrowskim. Duet powstały z połączenia trąbki i puzonu, obaj muzycy znani są ze swojej ekspresyjności i wirtuozerii.

Samuel Blaser zasłynął z niezwykłej zdolności łączenia zawiłych i na pozór sprzecznych ze sobą kompozycji, co doprowadziło go do momentów, w których dzięki improwizacjom spotkać się może muzyka Indian Tihi z operą Wagnera. „Świat muzyki fascynuje mnie bez reszty – mówi – zmuszając mnie do odbycia kolejnej podróży, jak tylko skończę poprzednią. To jak ciągłe odkrywanie i obwieszczanie światu nowych pomysłów. Wierzcie mi, potrafię udowodnić, że ten lśniący instrument może wysłać wiadomość prosto do waszego serca i zmienić wasze życie”.


Tomasz Dąbrowski znany jest z nagrań grupy TOM TRIO, serii koncertów S-O-L-O: „30 urodziny / 30 miast / 30 koncertów”, projektów z Tyshawnem Sorey'em, Kris Davis i Andrew Drurym. Dotychczasowe projekty odbiły się szerokim echem, otrzymując znakomite recenzje na całym świecie, co stało się przyczynkiem do tras koncertowych w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Dąbrowski jest członkiem kolektywu muzycznego i wydawnictwa Barefoot Records.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...