Wednesday, June 8, 2016

Piąte urodziny Jazzarium.pl - Evan Parker i RGG Trio


W piętnastą rocznicę śmierci Elli Fitzgerald i w dniu premiery płyty "Komeda" Leszka Możdżera – 15 czerwca 2011 roku – pojawił się w sieci serwis Jazzarium.pl. Pierwsza strona jazzu – takie hasło towarzyszyło jego twórcom: dziennikarzom Maciejowi Karłowskiemu i Kajetanowi Prochyrze, oraz animatorowi jazzowej sceny w Polsce, twórcy festiwalu Warsaw Summer Jazz Days i JazzRadia – Mariuszowi Adamiakowi. Dziś Jazzarium jest jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów muzycznych w polskim internecie.

"Nie jest to jeszcze wiek pełnoletni, ale w rzeczywistości sieciowej czas chyba trochę inaczej się liczy" - mówi redaktor naczelny Jazzarium Maciej Karłowski. "Dzięki naszym Czytelnikom mogliśmy przez ten czas robić to, co robimy. Za największy sukces należy chyba uznać to, że w krótkim czasie udało nam się przekonać do siebie sporą część jazzowego środowiska po obu stronach sceny, zarówno tych, którzy płyt słuchają i na koncerty chadzają, jak i tych, którzy te płyty i koncerty dla nas wszystkich organizują" - dodaje Karłowski.

Z okazji 5. urodzin, w niedzielę, 12 czerwca, w legendarnym krakowskim klubie Alchemia odbędzie się wyjątkowy koncert. "Chcieliśmy, aby tego wieczora zabrzmiała muzyka, której jeszcze wcześniej nie było, która nas zaskoczy, będzie pełna ryzyka, a która może otworzyć nowe horyzonty i nam, słuchaczom, i muzykom, którzy ją dla nas zagrają – mówi Karłowski. Nasze zaproszenie przyjęli artyści, których teoretycznie wiele dzieli - począwszy od stażu na scenie, kraju pochodzenia, a na skali doświadczeń skończywszy - a praktycznie jeszcze więcej łączy. Ot choćby fakt, że położyli swoje życie na ołtarzu muzyki, działają konsekwentnie i z takim samym olśnieniem, jak to miało miejsce na początku ich karier i co ważne nieustannie kroczą własną drogą".

"Jesteśmy zaszczyceni mogąc dziś ogłosić, że na jednej scenie zagrają dla nas wszystkich wielki mag improwizacji i saksofonów Evan Parker i naszym zdaniem najbardziej obiecujący zespół naszej sceny RGG Trio i co szczególnie ważne nie osobno, ale razem, niosąc muzykę, której żaden z nich i żadne z nas się nie spodziewa".

Evan Parker – saksofony
Łukasz Ojdana – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

12 czerwca 2016. godz. 19:00
Klub Alchemia, Estery 5, Kraków
Bilety: 30 PLN, w dniu koncertu 35 PLN

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...