Friday, October 24, 2014

5 Zaduszki Jazzowe w Sadkach


07.11.2014 r. godz.19:02 miejsce: Dom Kultury w Sadkach ul.Strażacka 11.

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowa publika i wyjątkowi artyści. Tak w skrócie można powiedzieć o piątej odsłonie Zaduszek Jazzowych w Sadkach. LXMP - krautrockowi kamikadze i ich współczesna porywająca interpretacja kultowej płyt Herbie Hancocka "Future Shock" oraz fenomenalni Mitch & Mitch i ich turbo country oznacza jedno: ośmiu Mitchów na scenie, furia, szaleństwo i niczym nie skrępowana zabawa, bo czas Zaduszek to czas radości. Wielki świat w małych Sadkach, nie przegapcie tego !!!

Mitch & Mitch

Fenomen Mitch & Mitch trudno zdefiniować. Jedno jest pewne. Są jednym z najciekawszych i najbardziej nieprzewidywalnych muzycznych zjawisk ostatniej dekady, a ich koncerty - energetyczne i pełne humoru - to prawdziwa uczta. "Micze" brawurowo mieszają gatunki - od jazzu i muzyki filmowej przez klimaty awangardowo-eksperymentalne, aż po punk rock i muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2002 r. i tworzą go ukrywający się pod pseudonimami znakomici muzy cy polskiej sceny niezależnej. W 2007, by wykonać na żywo podkład muzyczny do niemego filmu amerykańskiego z roku 1925 r. zatytułowanego " Zaginiony świat ", skład grupy został rozszerzony do 10-osobowego combo z rozbudowanym instrumentarium (sekcją dętą i wibrafonem ). Muzycy występujący w zespole ukrywają się pod pseudonimami bazującymi na imieniu Mitch. Przybywszy na koncert, słuchacz orientuje się jednak, że korzeń zespołu stanowią dobrze znane postaci warszawskiej alternatywy. Frontmanem i basistą grupy (grającej bez wokalisty) jest Macio Moretti znany z zespołów ParisTetris, Shofar, Starzy Singers czy Alte Zachen, a drugi założyciel Mitchów Bartek Magneto gra na gitarze. Do tego na pierwszej linii są Bartek Weber i Piotr Kaliński, a za perkusją Jarosław Kozłowski. Razem z Combo, w którym grywają tak renomowani muzycy, jak Marcin Masecki, Kamil Szuszkiewicz czy Tomasz Ziętek, zespół liczy dziewięć osób. Do tego goście. Mitch & Mitch łączą rozkoszną przyjemność grania z erudycją muzyczną i niesłychaną, widowiskową techniką. To zdecydowanie najciekawsze muzyczne zjawisko ostatniej dekady. Energia, poczucie humoru, oryginalne kompozycje i wspaniałe instrumentarium sprawiają, że koncert dziewięcioosobowego combo to prawdziwa uczta, którą trzeba zobaczyć i przeżyć.


LXMP

14 maja 2010 Lado ABC wydało ich płytę zatytułowaną zgodnie z prawdą "Trois Suites + Une Miniature", a zawierającą nieco ponad 20 minut muzyki. W 2012 zespół wydał dwa albumy (z planowanej serii czterech) jako trio ze specjalnie zapraszanymi do tego celu gośćmi (dwaj pierwsi to Chad Popple i Kazuhisa Uchihashi). Jednym z ostatnich projektów była reinterpretacja klasycznego albumu Herbie Hancocka "Future Shock" na zamówienie Unsound Festival, która w wersji płytowej ukaże się na wiosnę 2013.


Po koncercie głównym zapraszamy na recital Tobiasza Staniszewskiego, który odbędzie się w Restauracji Rarytas w Sadkach. 

Tobiasz Staniszewski - wokalista, muzyk, kompozytor, autor tekstów. Miłośnik bluesa, soulu, nie stroniący od innych gatunków muzycznych. Przez ostatnie lata występował w Anglii. Współpracował z Vince'm Freemanem, gwiazdą sceny Indie i znanego z The Voice UK a także z Mollie Marriot i muzykami sceny Americana. Skomponował muzykę do wielu etiud filmowych.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...