Thursday, October 16, 2014

Trio Jachna/Tarwid/Karch w Centrum na Mariackiej


Zapraszamy na koncert tria Wojciech Jachna (trąbka)/Grzegorz Tarwid (fortepian)/Albert Karch (perkusja). Będzie to przedpremierowy występ formacji promujący debiutancki album "Sundial", którego oficjalna premiera została zaplanowana na 20.10.2014. Płyta zostanie wydana nakładem wytwórni ForTune Records. 

Wojciech Jachna - ur. w 1976 roku w Bydgoszczy. Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na wydziale Historii. Swoją przygodę muzyczną zaczyna jako gitarzysta w grupach punkowych i alternatywnych - PoGoleniu, La Verte, Hyde. W obliczu artystycznej klęski rockowych odmian muzyki rozpoczyna przygodę z jazzem. Pobiera nauki gry na instrumencie, u trębaczy o różnych podejściach muzycznych - m.in. Janusz Zdunek, Piotr Wojtasik, Marcin Gawdzis czy Miłosz Gawryłkiewicz. Od 2013 roku Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Równocześnie zaczyna grać muzykę: w latach 2002-2006 nagrywa i koncertuje z bydgoskim zespołem reggae Dubska, z którym nagrywa 4 płyty: "Nie Zmul Dna", "Live in Mózg", "Dubska" i "Avocado". W latach 2004-2006 gra i koncertuje z trójmiejską grupą Mordy, z którą nagrywa album "Anthrology". Od 2004 roku członek bydgoskiego Sing Sing Penelope, z którym gra i nagrywa płyty: "Sing Sing Penelope", "Music for Umbrellas", "We remember krzesełko", oraz nagrany w łódzkim klubie Jazzga, album z nestorem bydgoskiego free jazzu Andrzejem Przybielskim "Stirli People in Jazzga". 2012 rok przynosi piąty album zespołu "This is the Music – vol.1”. Od 2005 roku członek Contemporary Noise Quintet/Sextet, z którym to zespołem wydaje trzy płyty: "Pig Inside the Gentleman" , "Unaffected Thought Flow", oraz” Ghostwriter's Joke”. W 2009 roku zakłada wspólnie z Jackiem Buhlem duet Jachna/Buhl z którym wydaje cztery płyty - „Pan Jabu”, "Niedokończone Książki”, "Tapes" oraz "Atropina". Od 2011 rok członek improwizującego kolektywu Innercity Ensemble, z którym wydaje świetnie przyjętą płytę „Katahdin” oraz „II”.

Grzegorz Tarwid - pianista i kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu przy Bednarskiej w klasie Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, aktualnie kształci się w Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Grał z czołówką polskich muzyków jazzowych - w zespole Zbigniewa Namysłowskiego, z którym odbył trasę po Ukrainie; Piotrem Rodowiczem, gościnnie Grzegorzem Karnasem czy Kazimierzem Jonkiszem. Lider własnego tria, członek wielu innych projektów. Występował na festiwalach w Polsce i za granicą, w tym Dusseldorf Jazz Rally, Warsaw Summer Jazz Days.

Albert Karch - perkusista, najlepiej czuje się w kameralistyce okołojazzowej, a jego zainteresowania krążą wokół muzyki klasycznej. Student prestiżowego Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze, kształcił się również na Wydziale Jazzu przy Bednarskiej w Warszawie. Na jesień 2014 planowana jest premiera debiutanckiej płyty "Sundial" tria, które współtworzy wraz z Wojciechem Jachną i Grzegorzem Tarwidem. Miał okazję występować na festiwalach - Katowice JazzArt Festival, Tarnogórskich Spotkaniach Jazzowych, Jazz Juniors i inne. Laureat I nagrody podczas Azoty Tarnów Jazz Contest z zespołem FreeO, I nagrody z (zespołem Sound of Affection) oraz wyróżnienia na Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie, I nagrody w kategorii wiekowej podczas Stickman best drum figter w Poznaniu.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...