Monday, October 24, 2016

Tribute To Andrzej Przybielski - płyta i koncert !!!


Doszło do historycznego wydarzenia - dobiegła końca sesja nagraniowa albumu dedykowanego pamięci Andrzeja Przybielskiego. Z inicjatywy Macieja Fortuny spotkało się sześciu wybitnych trębaczy (Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk, Maciej Fortuna) oraz sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa).

Artyści spotkali się w miejscu, w którym żył i tworzył Andrzej Przybielski. Album, którego premiera zaplanowana została na 5 listopada 2016, zawiera zarówno utwory autorstwa Przybielskiego, jak i kompozycje oparte na jego improwizacjach. Premiera połączona zostanie z uroczystym koncertem w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.


Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nonet jazzowy; na płycie znajdą się kompozycje związane zarówno z początkami ścieżki artystycznej Andrzeja Przybielskiego, jak i opracowania jego późniejszych utworów, m.in. "Motyw Afro", "W Arce", "Afro Blues", "Hey Jack". Album zawierać będzie ponadto zapis rozmowy przeprowadzonej z Andrzejem Przybielskim w bydgoskim klubie Mózg.

Andrzej Przybielski (1944-2011) - bydgoski muzyk jazzowy, wybitny trębacz związany z polską sceną awangardową i free jazzową. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi muzykami, był także związany ze sceną yassową. Do końca życia koncertował z Asocjacją, jego autorskim projektem współtworzonym m.in. z Grzegorzem Daroniem i Grzegorzem Nadolnym.

Autorem zdjęcia okładki "Tribute To Andrzej Przybielski" jest Marek Hofman, a autorem zdjęcia plakatu wydarzenia jest Wojciech Woźniak.

Płyta została nagrana w składzie:

Maciej Fortuna - trąbka
Wojciech Jachna - trąbka
Marcin Gawdzis - trąbka
Piotr Schmidt - trąbka
Maurycy Wójciński - trąbka
Tomasz Kudyk - trąbka
Jakub Kujawa - gitara
Grzegorz Nadolny - kontrabas
Grzegorz Daroń - perkusja

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...