Wednesday, March 7, 2018

Before JazzArt Festival 2018: Tomasz Dąbrowski AD HOC "Strings"


10.03.2018 godz. 19.00
Muzeum Śląskie
Strefa Kultury

Koncertowa zapowiedź najważniejszego wiosennego festiwalu muzycznego w Katowicach – JazzArt Festivalu, którym Katowice celebrują od 6 lat Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO wyznaczony na 30 kwietnia. To także pierwsza odsłona współpracy Muzeum Śląskiego z Katowice JazzArt Festival. Na koncercie w ramach Before JazzArt w Sali Audytoryjnej wystąpi znakomity trębacz Tomasz Dąbrowski we wspólnym projekcie z muzykami z Japonii.

W wieku 30 lat Dąbrowski był już autorem trzech solowych płyt. Jako pierwszy Polak został uhonorowany tytułem "Jazzowego Muzyka Roku" przyznawanego przez Związek Muzyków Jazzowych na wyspie Fyn. AllAboutJazz lokuje go wśród piętnastu najważniejszych europejskich muzyków. 

AD HOC "Strings" to wspólny projekt Dąbrowskiego i japońskich muzyków jazzowych: Hiroki Chiby, Hiroshi Minamiego i Tsuboi Hiroshiego, zrealizowany w ciągu jednej nocy w jednym z tokijskich klubów muzycznych. Subtelne brzmienia rytmiczne skojarzone z elektroniką, wyraźne motywy melodyczne i improwizacja, akustyczny, poszukujący jazz z mocnym brzmieniem trąbki. Intrygujący materiał, zwłaszcza że muzycy zagrali ze sobą pierwszy raz. Ich wspólny koncert to także rzadkie wydarzenie, biorąc pod uwagę odległości, jakie dzielą członków projektu!

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...