Thursday, September 27, 2018

Festiwal Bukovina 2018 w ICE Kraków !!!


Sprzedaż biletów

BUKOVINA RESORT od lat angażuje się w rozwój i promocję regionu Podhala, z którego się wywodzi. Jako Partner dla Krakowa współtworzy także największe imprezy kulturalne stolicy Małopolski. Tym razem w roli organizatora zaprasza na I edycję Festiwalu Bukovina, który odbędzie się 20 października 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Na jednej scenie wystąpią Stanisław Słowiński Septet wraz z orkiestrą AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz zespoły regionalne z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska. 

Imprezę zainauguruje inscenizacja góralskiego wesela w wykonaniu zespołów regionalnych z terenu Podhala i Spiszu. Dzięki zaangażowaniu w wydarzenie Gminy Bukowina Tatrzańska, festiwalowa publiczność będzie miała okazję posłuchać regionalnych zespołów z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej, Leśnicy-Gronia, Jurgowa i Czarnej Góry. Przygotowane specjalnie na ten wieczór widowisko "Wesele góralskie", z pełnymi ekspresji tańcami i śpiewem, będzie miało oryginalny, spisko-podhalański charakter. 

Drugą część Festiwalu Bukovina uświetni premierowe wykonanie I Koncertu skrzypcowego "Visions" Stanisława Słowińskiego, jednego z czołowych wiolinistów jazzowych młodego pokolenia. Proponowana przez Słowińskiego kompozycja stanowi podsumowanie jego artystycznej drogi, inspirowanej zarówno przez wielkie, klasyczne formy stylistyczne, jak i jazz czy muzykę improwizowaną. Słowiński, znany z ogromnych umiejętności warsztatowych oraz kunsztu i spontaniczności gry, zadebiutował albumem "Landscapes Too Easy To Explain", który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Kolejny album "Visions-Between Love And Death", nagrany z grupą Stanisław Słowiński Sextet, również spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności, a towarzysząca mu trasa koncertowa objęła Europę i Azję. 

Podczas festiwalu Stanisławowi Słowińskiemu towarzyszyć będzie zespół złożony z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiej sceny jazzowej, a także jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO pod batutą wybitnego dyrygenta, skrzypka i kameralisty Marka Mosia. Festiwal Bukovina zakończy wspólny występ wszystkich artystów zaproszonych do współpracy przez Resort Bukovina, partnera dla Krakowa.

Partnerami Festiwalu Bukovina są: Grupa Autoremo, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Centrum Kongresowe ICE Kraków.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...