Sunday, April 12, 2015

Jachna/Tarwid/Karch w Pałacu Szustra


Jachna/Tarwid/Karch
29.04.2015
Pałac Szustra, Warszawa

Serdecznie zapraszamy na występ znakomitego tria Jachna/Tarwid/Karch. Koncert odbędzie się w ramach Salonu Jazzowego w siedzibie Polskiego Towarzystwa Muzycznego w Pałacu Szustra.

Jachna/Tarwid/Karch to najnowszy projekt wybitnego trębacza Wojciecha Jachny oraz dwójki debiutujących młodych muzyków – Grzegorza Tarwida oraz Alberta Karcha. Ich płyta – "Sundial"– jest jednym z najlepiej przyjętych przez krytykę albumów 2014 roku. Muzyka tria sięga głęboko do klasycznych korzeni, ale dzięki ogromnej świadomości współczesnych nurtów u każdego z muzyków, staje się aktualna i przejrzysta. Dokładną strukturę albumu ożywia improwizacja, wciągając słuchacza do świata romantycznej narracji i wielości muzycznych pejzaży.

Wojciech Jachna (1976) to uznany trębacz i sideman. W jego dorobku znajduje się przeszło 10 albumów z różnymi wykonawcami, w tym ze słynnym Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Esemble, czy duetem Jachna/Buhl. Wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego, zwanego często jego nieoficjalnym nauczycielem. Charakterystyczne frazowanie i matowy dzwięk Jachny są szeroko cenione przez muzyków i krytykę.

Grzegorz Tarwid (1994), stawiany obok Sebastiana Zawadzkiego czy Kuby Sokołowskiego, jest jednym z najciekawszych pianistów młodego pokolenia w Polsce. Mimo tak młodego wieku, jego pianistykę docenili już - zapraszając do swoich zespołów – chociażby Zbigniew Namysłowski, Kazimierz Jonkisz czy Piotr Rodowicz. Występował w wielu krajach Europy, ostatnio ze Zbigniewem Namysłowskim w Niemczech i na Ukrainie. Na stałe mieszka w Danii. 

Albert Karch (1993) to student prestiżowego Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Ceniony za swoją pieczołowitą dbałość o dźwięk. Jako sideman wystąpił do tej pory na 4 albumach w przeróżnych stylistykach, występował na ważnych festiwalach w kilku krajach Europy (m.in. Tete-aTete New Opera Festival, JazzArt Festival, Jazz Jantar). Zainspirowany muzyką klasyczną, gra także na fortepianie i komponuje muzykę kameralną. Dawny uczeń legendy polskiej perkusji, Czesława Bartkowskiego.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...