Thursday, November 21, 2019

Bipolar Order z koncertem premierowym w klubie Six Seasons !!!


Bipolar Order – koncert premierowy
21 listopada 2019 (czwartek), godz. 20.00
Six Seasons ul. Klimczaka 15 Warszawa


Powidoki tworzą się przy jednoczesnym postrzeganiu dwóch stykających się plam koloru. Kolor plamy, na której koncentrujemy spojrzenie pod wpływem sąsiadującej barwy, zmienia się. Plama neutralna na polu zielonym wydaje się czerwona, na fioletowym - żółta, na pomarańczowym - niebieska. Zjawisko to jest reakcją zmysłu wzroku na podrażnienia oka barwnym doznaniem. Jak zatem nazwać to zjawisko w przypadku muzyki? Kiedy na jednej scenie zderza się energia dwóch równorzędnych liderów – świeżo upieczonego ojca szukającego możliwości do złapania choćby jednej małej chwili snu, zainspirowanego młodą sceną nowojorskiego jazzu, oraz druga, kontrastująca z nią - twardo stąpającego po ziemi Kaszuba zainspirowanego brzmieniami folklorystycznymi, a całość dopełnia zawodowa sekcja, tworzy się zupełnie nowe, niecodzienne i nieoczywiste doznanie.

Jak mówią sami artyści:

"Nie jest to część wspólna, tylko nowy twór. W trakcie występu pojawia się nowa przestrzeń. Dojrzewamy do tego, żeby ją poznać, uczymy się jej i staramy się ją ujarzmić".

Bipolar Order to zespół powstały w 2018 roku z inicjatywy saksofonisty Mateusza Chorążewicza oraz gitarzysty Jakuba Żołubaka. Towarzyszą im basista Łukasz Ostrowski-Kunert oraz grający na perkusji Maciej Wojcieszuk. Ich debiutancki album "Duality" wydany nakładem wydawnictwa Allegro Records swoją premierę miał 18 października 2019. Premiera koncertowa odbędzie się 21 listopada w warszawskim klubie Six Seasons. Koncertowi towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz światła wprowadzający klimat, który w połączeniu z muzyką na długo pozostaje w pamięci. "To wydarzenie to wspaniała propozycja nie tylko dla fanów jazzowych brzmień ale dla wszystkich, którzy czwartkowy wieczór chcą spędzić w wyjątkowy i niecodzienny sposób" – rekomendują organizatorzy.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...