Thursday, February 13, 2014

Inauguracja Sceny Intuitywnej Domu Wydawniczego ForTune!!!Scena Intuitywna Domu Wydawniczego For Tune zaprasza na premierę najnowszego albumu "To the inside" formacji The Intuition Orchestra z udziałem Marcina Olaka.

Album dostępny będzie na platformie NuPlays.pl (http://intuition.nuplays.pl) nie tylko formie cyfrowej (MP3, 320 kbps), ale również:

- w zestawie z biletem na koncert w klubie Powiększenie (20 lutego, od 20:00) lub na jego internetową transmisję pozwalającą na obejrzenie koncertu na żywo z dowolnego miejsca na świecie;

- w pakietach z płytami CD, w tym z rewelacyjnie przyjętym albumem FROMM oraz kolekcjonerską płytą Legendarne Ząbki.

Koncerty w ramach Sceny Intuitywnej Domu Wydawniczego For Tune będą odbywać się raz w miesiącu. Każdy koncert będzie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Muzyka którą usłyszą uczestnicy koncertu będzie tworzona na żywo przez wybitnych improwizatorów, którzy bardzo często spotkają się w scenie po raz pierwszy.

20 lutego The Intuition Orchestra zagra w składzie:

Ryszard Wojciul – saksofony, klarnety, EWI
Bolek Błaszczyk –instrumenty klawiszowe, wiolonczela
Jacek Alka – perkusja
Marcin Olak – gitary

Oraz zaproszeni goście:
Zdzisław Piernik – tuba
Anna Gadt – śpiew
Monika Szulińska – instrumenty perkusyjne

O The Intuition Orchestra:

Muzyka The Intuition Orchestry powstaje w drodze kolektywnej improwizacji – na koncertach lub w studiu nagraniowym. Historia The Intuition Orchestry sięga pierwszej połowy lat 80. XX wieku. Wówczas koledzy z podstawowej szkoły muzycznej – Ryszard Wojciul, Bolek Błaszczyk i Jacek Alka rozpoczęli eksperymenty z muzyką improwizowaną. Bardzo szybko ich muzyczne spotkania przerodziły się w sesje grania intuitywnego, których rezultaty utrwalone zostały na wydanym dwa lata temu archiwalnym albumie Legendarne Ząbki, będącym niezwykłym dokumentem undergrandowej twórczości, zupełnie nietypowej dla tamtego czasu w Polsce. Nazwa The Intuition Orchestra pojawiła się jednak dopiero w roku 2008, kiedy po kilkunastu latach przerwy Ryszard, Bolek i Jacek ponownie spotkali się aby wspólnie improwizować. Od tego czasu zrealizowali kilka sesji nagraniowych. Jedna z nich z udziałem Grażyny Auguścik i Zdzisława Piernika ukazał się na płycie Fromm, uznanej przez blog Polish Jazz za jedną z trzech najlepszych polskich płyt roku 2012. W książeczce do najnowszego albumu zespołu To the inside czytamy - „duch naszej muzyki pozostaje niezmienny, choć dotyka różnych obszarów muzycznej estetyki. Nie boimy się konsonansu, choć nasza gra jest często chropowata i dzika. Wspólne komponowanie oparte jest na słuchaniu partnera, na współodczuwaniu, na szukaniu przestrzeni, na wzajemnych inspiracjach. Podróż do wnętrza, zaprowadziła nas w nowe rejony, także za sprawą udziału w nagraniu Marcina Olaka – jazzmana z krwi i kości. Materiał uzupełniliśmy o utwór nagrany z udziałem legendy polskiej muzyki intuitywnej – członka Grupy w Składzie – Jacka Malickiego, oraz specjalny bonus – nagranie kończące płytę, zrealizowane w roku 1993.

(source: ForTune Records)


No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...