Saturday, May 30, 2015

Warsztaty Modern Jazz And Improvised Music


Warsztaty Modern Jazz And Improvised Music, Czerwińsk nad Wisłą, 11-16.08.2015.

Warsztaty kierowane są do:

 - muzyków średnio zaawansowanych: znajomość podstawowych skal, budowy akordów (iii-iv-v dźwiękowych), harmonii (forma bluesa, kadencja ii-v-i)
- muzyków zaawansowanych chcących poszerzyć swoje horyzonty muzyczne o zagadnienia modern jazzu oraz istotne różnice między free jazzem a muzyką improwizowaną.
cena warsztatów to 1000zł – zawiera udział, zakwaterowanie, wyżywienie oraz ubezpieczenie.

Instrumenty:

- gitara
- gitara basowa
- instrumenty klawiszowe
- saksofon
- kontrabas
- perkusja

Pomysł naszych warsztatów opiera się na trzech filarach tj: modern jazz, free jazz, muzyka improwizowana. Uważamy że współczesny muzyk improwizujący powinien biegle poruszać się w tych trzech gatunkach. Muzyk jazzowy to za mało, muzyk free jazzowy i improwizujący również – profesjonalny muzyk powinien bazować na tych trzech silnych filarach. Na przykładach kilku mistrzów gatunku, będziecie mieli okazję zobaczyć, jak poruszać się w świecie współczesnej, nowoczesnej muzyki jazzowej. Nauczymy was, jak grać standardy w sposób niestandardowy – każdy z wykładowców będzie czuwał nad tym, jak operować timem, harmonią, aby nauczyć was, jak standardy, przez które każdy z muzyków musi przejść, zagrać inaczej, fajnie, ciekawie. Nauczymy jak grać jazz tak, żeby nie było nudno, przedstawimy techniki przearanżowania standardów jazzowych, nauczymy technik kompozycji, które zawsze się sprawdzają, czyli zobaczycie jak komponować, nawet kiedy nie mamy weny.

Wykłady i konferencje będą prowadzone przez poszczególnych wykładowców, mistrzów danego gatunku, którzy na przykładzie swoich doświadczeń, pokazując „tu i teraz”, swoje własne spojrzenie na muzykę, będą uczyć was jak improwizować, jak akompaniować, jak grać „organicznie". Naszym celem będzie poszerzenie horyzontów o istotne elementy: umiejętność frazowania free, rozwinięcie osobistego języka muzycznego, umiejętność improwizowania kolektywnego oraz kreatywnej gry zespołowej. Poruszymy zagadnienie polimetrii – jak grać na 7,9,13, przedstawimy wam w ciekawy sposób historię jazzu: gatunki jazzowe oraz rozwój sceny improwizowanej amerykańskiej oraz europejskiej, przedstawimy główne nurty oraz przedstawicieli od - Ornette'a Colemana po amerykańską szkołę free jazzu SIM. Uczestnik po tych 4 dniach powinien wyjść z konkretnym zasobem wiedzy i pomysłami do pracy osobistej z instrumentem i zespołem.

Wykładowcy:

Marek Kądziela – gitara
Artur Tuźnik – instrumenty klawiszowe
Ireneusz Wojtczak – saksofon
Krzysztof Szmańda – perkusja
Maciej Garbowski – kontrabas
Maciej Kądziela - wykładowca wspomagający

Harmonogram zajęć:

9:00 – 9:30 śniadanie
10:00 – 10:50 sesja muzyki improwizowanej
11:00 – 12:50 zespoły
13:00 – 14:30 obiad/ przerwa
14:30 – 15:20 nowe nurty, gatunki – audycje
15:30 – 17:00 zespoły
17:00 – 18:00 konsultacje indywidualne
18:00 – 19:00 kolacja
19:00 – 20:00 przerwa/ próby
21:00 jam session

www.modernjazz.pl

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...